خانه / اسلایدر / شروع دوره جدید ورزش حرکات اصلاحی ویژه بانوان مثبت شصت سال

شروع دوره جدید ورزش حرکات اصلاحی ویژه بانوان مثبت شصت سال

حرکات اصلاحی یکی از بخش های تربیت بدنی است که هدف آن پیشگیری و رفع برخی ناهنجاری های جسمانی توسط تمرین های بدنی است.به عبارت دیگر حرکات اصلاحی عبارت است از برنامه ای ورزشی و حرکتی که در آن با اجرای تمرین های خاص عملکرد و ساختمان بدن تغییر می کند و اصلاح می شود. شاید نتوان معیار ثابت و مشخصی برای وضعیت بدنی تمام افراد به صورت یکسان در نظر گرفت زیرا این موضوع در ارتباط با مکانیک بدن و تحت تأثیر عملکرد دستگاه های مختلف بدن از جمله اسکلت و عضلات است.

حرکات اصلاحی

اما آنچه اهمیت دارد این است که یک وضعیت بدنی مناسب تر خستگی کمتر و کارایی بیشتری دارد. عوامل دیگر نیز به صورت جزیی در ساختار جسمانی موثر است از جمله ن‍ژاد،سنت و عادت های مختلف و حتی حالات روحی و روانی افراد که در ملل مختلف به صورت های گوناگون دیده می شود.عواملی مانند بیماری و یا خستگی نیز وضعت کلی بدن را به طور مقطعی تحت تأثیر قرار می دهند زیرا در نتیجه ی بیماری و خستگی توان عضلات بدن کاهش می یابد و نیروی وزن بدن بر نیروی انقباضات عضلانی غلبه می کند و وضعیت قائم بدن دچار مشکل می شود.

این مشکلات در بزرگسالان به ویژه شهروندان ارشد و مثبت شصت ساله های گرامی بسیار مشهود و با عوارض بیشتری قابل رویت است.

به همین دلیل مجموعه محبت با همکاری سرکارخانم صادقیان کارشناس ارشد تربیت بدنی اقدام به برگزاری یک دوره ورزش حرکات اصلاحی ویژه بانوان مثبت شصت سال کرده است.

علاقمندان به شرکت در این دوره می توانند برای ثبت نام از ساعت ۸ الی ۱۲ قبل از ظهر با دفتر بنیاد محبت و خیریه محمد امین تماس حاصل فرمایند.

شماره تماس: ۳۶۲۴۰۸۴۵

درباره ی سمیه مسرور

همچنین ببینید

چرا دولت به بازنشستگان بسته حمایتی نداد؟

علی دهقان‌کیا با تشریح مطالبات بازنشستگان گفت: چندان امیدی به تامین مسکن و یا سبد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *