خانه / سخنی با خانواده ها / چگونه از بالابر در یک موقعیت نشسته استفاده کنید؟

چگونه از بالابر در یک موقعیت نشسته استفاده کنید؟

چگونه از بالابر در یک موقعیت نشسته استفاده کنید

به سالمند توضیح دهید که قرار است چه کاری انجام دهید و مراحل کار را برای وی بگویید. این کار علاوه بر نشان دادن احترام به وی، باعث مشارکت بهتر او در این فرآیند خواهد شد.

 استفاده از بالابر

  • جلیقه U شکل را پشت سر سالمند قرار دهید. حلقه ­ها باید جلو و آرک U شکل بالای سر او قرار گیرد. سپس انتهای U را در زیر پاهای بیمار قرار دهید.
    استفاده از بالابر
  • تسمه را  بین کمر سالمند و پشت صندلی با حرکات کوتاه و کششی پایین بیاورید.  اطمینان پیدا کنید که انتهای جلیقه پایین و به اندازه کافی لگن سالمند را پوشانده است.

استفاده از بالابر

  • بالابر را به سمت صندلی نزدیک کنید. برای نزدیک شدن به سالمند طول پایه­ ها را وسیع­تر کرده تا به قسمت نشینمن صندلی برسید. چرخ­ ها را قفل کنید.

استفاده از بالابر

  • حلقه ­ها را از هر دو طرف تسمه U شکل به بالابر قلاب کنید. اطمینان حاصل کنید که قلاب راست در حلقه­ چپ و قلاب چپ در حلقه سمت راست قرار گرفته است.

استفاده از بالابر

  • حلقه­ های میله­ گرداننده­ بازوی متحرک را قلاب کنید. جلیقه را از زیر پای سالمند عبور دهید. اطمینان پیدا کنید که حلقه­ راست در قلاب سمت چپ و حلقه­ چپ در قلاب سمت راست قرار گرفته است و قلاب ­ها با حرکات بازوی متحرک تداخل نخواهند داشت. این تنظیم باعث می­ شود سالمند بتواند سرش را بالا نگه دارد.

استفاده از بالابر

  • از اینکه حلقه ها به خوبی نصب شده ­اند اطمینان حاصل کنید. شخص را به آرامی بلند کنید. بالابر را بچرخانید. قفل چرخ­ ها را باز کنید و بالابر را به مقصد جدیدش هدایت کنید.

استفاده از بالابر

 

  • چرخ­ ها را با رسیدن به مقصد جدید قفل کنید. بازوی متحرک را به آرامی تنظیم کنید. این کار را برای بالابر دستی با استفاده از اهرم و برای بالابر الکتریکی با استفاده از دکمه ­های کنترل انجام دهید. اطمینان پیدا کنید که سالمند احساس راحتی دارد. او را به طور کامل پایین آورده و روی صندلی یا تختی دیگر انتقال دهید.

استفاده از بالابر

  • در صورت ایمنی کامل، تسمه را از قلاب­ ها جدا کنید. به آرامی جلیقه را بالا بکشید و خارج کنید. اگر سالمند روی صندلی قرار دارد یا به آن تکیه داده است، او را به آرامی به یک طرف بچرخانید. جلیقه را تا کنید سپس فرد را به طرف دیگر بچرخانید و جلیقه را تا کرده و بردارید.

 

 استفاده از بالابر

درباره ی سمیه مسرور

همچنین ببینید

قرار ملاقات های پزشکی برای سالمند دارای اختلال حافظه

دریافت مراقبت­ های پزشکی منظم برای سالمند دارای اختلال حافظه بسیار مهم است. سعی کنید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *