بالابر بیمار

بالابر بیمار

یکی از بهترین وسایل برای جابه جایی سالمندانی که روی تخت، ویلچر یا زمین هستند، بالابر (لیفتر) می باشد که می تواند به سالمند و مراقبین وی در آسیب دیدگی های ناشی از جابجایی کمک بسیاری کند. بالابرها به طور کلی به سه نوع تقسیم می شوند: بالابر حمام ، بالابر پله و بالابر جابه جایی.

  

بالابر حمام

بالابر حمام برای سالمندان هنگام رفتن و خارج شدن از وان طراحی شده است و احتمال بروز آسیب برای ایشان را کاهش می دهد. بالابر حمام کمک می کند فرد به راحتی بتواند خود را بالا کشیده و تمام قسمت های بدن خود را بشوید.

بالابر پله

این بالابر برای افرادی که بالارفتن از پله ها برایشان مشکل است به ویژه افرادی که دچار کمر درد یا پادرد هستندکاربرد دارد. این صندلی روی راه پله ها نصب می شود و بدون اشغال فضای راه پله ها، افراد را جابه جا خواهد کرد.

 

 بالابر جابه جایی

بالابر جابه جایی در انواع قابل حمل، سقفی و دیواری برای جابجایی سالمند و معلول در شرایط مختلف طراحی شده است که بسته به وضعیت سالمند و مراقب می توان نسبت به کارگیری هرکدام از آنها اقدام کرد.

 

بالابر سقفی

این بالابرها معمولاً دارای ریل در سقف اماکن مختلف مثل اتاق خواب، دستشویی و حمام هستند و از طریق آنها به راحتی می توان سالمند معلول را از جا بلند و بین فضاهای مختلف جابجا کرد. نوع دیگر این نوع بالابر به طور دائمی در سقف یک اتاق نصب می شود و برای بلند کردن فرد به کار می رود.

 

 

بالابر قابل حمل (پرتابل)

بالابر قابل حمل پرطرفدارترین نوع بالابر محسوب می شود. با این نوع بالابر به راحتی می توان سالمند را از جا بلند کرده و با پایه های چرخدار بالابر جابجا نمود.

بالابر دیواری

این نوع بالابر بر دیوار کنار محل استقرار مریض نصب شده و برای جابجایی بیمار به ویژه بین تخت و ویلچر استفاده می شود.

 

 

 

درباره ی سمیه مسرور

همچنین ببینید

استفاده صحیح از ماسک

راهنمای استفاده صحیح از ماسک   فقط اعضای تیم درمان، کارکنان بیمارستان، کسانی که از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *